День Міста

010 вересня 2016 року в м. Біла Церква святкувала свою 984-ту річницю з дня заснування.

В урочистостях з нагоди 984-ї річниці з дня заснування міста взяли участь делегації міст-побратимів Білої Церкви. Зокрема, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Почесний консул Литовської Республіки у Білій Церкві Юрій Литвиненко, делегація міста Островець Свентокшиський (Польща) на чолі з мером міста Ярославом Горчинскі, делегація міста Маніса (Туреччина) на чолі з генеральним секретарем Фуат Узун, делегація з м. Кременчук на чолі з головою Крюківської районної адміністрації м. Кременчука Дмитра Лозовика, делегація Солом’янської районної державної адміністрації м. Київ на чолі з заступником керівника апарату Валентином Матюхіним.

Вже традиційно цього дня з вітальним словом та молитвою до містян та гостей звернулися представники Білоцерківської ради церков в особі настоятеля храму Рівноапостольної княгині Ольги УГКЦ ієрея Євгена. Священнослужитель привітав всіх присутніх зі святом, наголосивши на благословенному статусі нашого міста, зазначивши, що в самій назві «Біла Церква» міститься «приреченість» творити добро, оскільки білий колір – це колір чистоти та непорочності, а церква – це Божа інституція для спасіння людства. На прикладі інших міст з власною історією: Львів, Рига, Відень, Краків, священик показав, що саме в об’єднанні спільних зусиль та відповідального ставлення кожного жителя криється успішний розвиток та процвітання рідного міста. «Адже згадані міста не є старшими за наше, однак вони захоплюють нас своєю красою та історією», – зауважив священик. Отець наголосив, що лише в любові до Господа ми в повні реалізовуємо своє життя. А любов до Бога не є можливою без любові до ближнього, до місця де нас Господь поставив для життя. Свій виступ ієрей закінчив побажанням творити нову історію міста спільно з Господом нашим Ісусом Христом в об’єднанні зусиль кожного жителя та від імені Білоцерківської ради церков уділив Боже благословення всім присутнім.

Захід продовжився пішою ходою до стели на честь Небесної Сотні, де були покладені квіти в пам’ять про жителів Білої Церкви, які віддали своє життя, захищаючи територіальну цілісність України. Опісля урочиста хода продовжилася до пам’ятника засновнику міста – Ярославу Мудрому на Замковій горі, де було проведено молебень УПЦ МП, на якому були присутні священики УГКЦ, міський голова, його заступники, депутати та члени виконавчого комітету міської ради, керівники підприємств, установ, організацій міста, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

Використано матеріали сайту Білоцерківської міської ради.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *